Met CLIP de wereld verkennen op een veilige manier
Grensverleggende ervaringen, dat is waar CLIP voor staat. De formule in Zuid-Afrika scoort heel hoog op dit vlak.
Een degelijk en geloofwaardig sociaal project, toeristische toppers, veel lokale contacten, een kleine groep (max. 15 deelnemers)... en dit alles in een taalbadformule.
Uiteraard moet zo'n reis goed worden omkaderd. Daarom werkt CLIP samen met een Vlaamse organisatie die het land en de lokale gebruiken door en door kent : Hope Flanders. De verantwoordelijke is bovendien de hele reis ter plaatse aanwezig. Haar kennis, in combinatie met de CLIPbegeleider... een schitterende synergie.
3
4
Logeren in een lodge
Logeren in een lodge en op safari
Onze hoofdverblijfplaats is de Moyeni Lodge, gelegen midden in de natuur op een heuveltop van een grote farm in Witrivier. We worden hier heel hartelijk onthaald in drie talen : Siswati, Afrikaans en Engels.
We delen de mooie kamers met eigen sanitair met 2 tot 4 personen. Afkoelen doen we in het zwembad. In de tuin kan je proeven van avocado, papaja of maniok. Het drinkbare kraantjeswater komt rechtstreeks van de bron.
Op sommige excursies slapen we in lokale types van logement.
Tijdens onze driedaagse safari logeren we in een rustplaats in het park in comfortabele tenten of hutten. Hiervoor dien je een slaapzak mee te nemen.
7
4
Smullen in Afrika
Smullen in de Afrikaanse zon
De formule voorziet in volpension. Je kan gerust stellen dat we echt verwend worden en de Afrikaanse omgeving doet alles eens zo lekker smaken. Uit respect voor de cultuur kan er wel geen rekening worden gehouden met vegetariërs of speciale diëten (tenzij om medische redenen).
's Ochtends beginnen we de dag met een stevig en uitgebreid continentaal ontbijt met brood en beleg (kaas, zelfgemaakte confituur en pindakaas), yoghurt, ontbijtgranen, koffie, rooibosthee en vers fruitsap. Af en toe is er een extraatje voorzien zoals een exotische fruitsalade of English Breakfast. In het Krugerpark brunchen we in de wilde natuur met uitzicht op een kudde olifanten : spek met eieren of koffiekoeken mogen hier niet ontbreken.
Op project eten we 's middags een eenvoudige maaltijd samen met de lokale bevolking (rijst in bananenbladeren, pasta, kip). We eten dan met onze handen. Als we op uitstap zijn, picknicken we met croque-monsieurs, hotdogs, pizza, koekjes en muffins.
's Avonds zijn er drie gangen. Af en toe gaan we op restaurant of eten we rond het kampvuur. Op safari reist de kok met ons mee. Als voorgerecht zijn er soep, pastasalade, lookbroodjes of proberen we ‘wild’ in het Krugerpark. Typische hoofdgerechten als Zuid-Afrikaanse barbecue (braai), boboti en chicken à la king mogen natuurlijk niet ontbreken. Na een bezoek aan de markt leren we 'potjiekos' bereiden op een open vuur. We sluiten de maaltijd af met een ijsje, een warme wafel, chocolademoelleux, pannenkoeken of marshmallows boven de BBQ.
11
2
Sociaal project
Sociaal project in samenwerking met een Vlaamse organisatie
Hope Flanders doet aan ‘FIELD EDUCATION’ van wezen. De organisatie werkt hiervoor samen met lokale scholen en sportverenigingen. Wij gaan niet alleen een kijkje nemen maar steken ook zelf de handen uit de mouwen.
In 2010 maakten we zelf kleistenen en cement en legden we een vloer in beton. Niet evident zonder stromend water of betonmolen.
De kinderen van het project vergasten ons regelmatig op dans en muziek. Uiteraard leren ze ons enkele typische dansen en liedjes. Kippenvel gegarandeerd! Zelf organiseren we enkele sport- en spelactiviteiten voor hen. De contacten tussen de Belgische en Zuid-Afrikaanse jongeren zijn erg intens.
Tijdens de reis zelf staan we via infosessies ook regelmatig stil bij de lokale cultuur en de geschiedenis van het land. We krijgen les in het Siswati en leren hoe je iemand een handdruk geeft in Zuid-Afrika..
13
4
Taalvervolmaking
Taalvervolmaking met Engels als voertaal
Met CLIP ga je op wereldreis om de taal echt in de praktijk te brengen. Dit principe geldt zeker voor Zuid-Afrika. Engels leren gebeurt hier echt on the road. De begeleider is een ‘travelling teacher’ die regelmatig een leuke taalactiviteit uit zijn rugzak tovert. Dit zorgt voor een boost van de groepssfeer. Wat dacht je van een ‘De Slimste Mens’ over Zuid-Afrika of een ‘Drie Wijzen’ tijdens de busrit!?
Op safari leer je hoe je ‘slagtanden’ of luipaard zegt in het Engels en rond het kampvuur zorgt een Time’s Up gegarandeerd voor veel sfeer.
We laten bovendien geen enkele mogelijkheid onbenut om contacten te leggen met de lokale bevolking en discussies te voeren. Zo’n conversatiesessie wordt telkens afgesloten met een correctie van de meest voorkomende fouten. Zo koppelen we het nuttige aan het aangename.
Uiteraard heeft zo’n reis enkel zin als je ook vastbesloten bent om permanent Engels te spreken.
17
2
Toeristische hoogtepunten
Toeristische hoogtepunten
Na het sociaal project gaan we 7 dagen lang op excursie. Onze eerste daguitstap brengt ons naar de Panoramaroute, één van de mooiste routes ter wereld met hoge watervallen zoals de Mac Mac Falls, prachtige vergezichten bij God's Window, de Bourke's Luck Potholes en de machtige Blyde River Canyon. De natuurpracht is overweldigend.
De volgende dag vergezellen de kinderen van Hope ons naar Sabie. Van hieruit wandelen we door de velden naar de Forest Falls en de MacMac Pools. Hier ontspannen en amuseren we ons in de natuurlijke zwembaden.
De volgende 3 dagen vertrekken we op avontuurlijke safari in 4x4 jeeps in het Kruger Nationaal Park, een wildpark met de grootste variëteit aan dieren en planten in Afrika. Geniet er van de ongerepte, wilde natuur en ga op zoek naar ‘the big five’: olifant, leeuw, neushoorn, buffel en luipaard. We komen telkens vroeg uit de veren voor een ochtendsafari met zonsopgang. Eén keer doen we een nachtsafari met spotlichten. Onze gids weet ons telkens te verrassen met leuke weetjes. 's Avonds praten we na rond het kampvuur. Geloof het of niet maar in zo’n wildpark heeft dit iets speciaals. Op de achtergrond hoor je apen en af en toe een hyena.
Het toeristisch gedeelte zetten we verder met een 2-daagse naar het warmwaterbronnenparadijs 'badplaas'. Hier genieten we van de natuurlijke 'hot tub', de vele zwembaden op verschillende temperaturen, een afdaling van de 'rinkhals' (waterparcours onder watervallen). We logeren er in een wildgebied waar zebra's, impala's en zelfs neushoorns thuis zijn. Optioneel kan je paardrijden in de prachtige natuur (excl.).
Deze intense reis sluiten we af in de Moyeni Lodge voor een authentieke 'Chakalaka' avond met de jongeren van Hope en een traditionele 'Sibaca' dansshow.
19
4
De volgende reis naar Zuid-Afrika vindt plaats in 2014 • 17+ jaar